Cvičení s miminky od dubna 2018 každý čtvrtek od 9:30

25.03.2018 17:24
CVIČENÍ S KOJENCI A BATOLATY 
 
Začínáme ve čtvrtek 5. dubna v 9:30.
Cvičení vede Mgr. Kristýna Kolínová (fyzioterapeut)
Na každou lekce je nutno se předem přihlásit neboť je stanoven min. a max. počet účastníků .
Přihlásit je možno na tel. 777 110 800
Cena lekce 50Kč. Platba na místě.
 
První rok života dítěte je velmi důležitý pro správný psychomotorický vývoj v dalších letech a k prevenci budoucích možných problémů s pohybovým aparátem ve školním věku a dospělosti. 
Proto je vhodné provádět aktivity, které správným způsobem stimulují a podporují vývoj děťátka. Cvičení zajišťuje dítěti nové podněty, které příznivě působí na jeho psychomotorický vývoj. Pravidelným cvičením také dochází k navázání sociálních kontaktů a podpoře kladného vztahu k pohybu. Během cvičení se také naučíte s miminkem správně manipulovat, aby se cítilo bezpečně a zároveň při přenášení a zvedání zapojovalo a procvičovalo správné svaly.
Lekce jsou určené pro nechodící děti od cca 6 měsíců, po dohodě je možné začít i dříve (od 3měsíců). Během cvičení podporujeme a rozvijíme dosaženou motoriku dítěte, využíváme balanční pomůcky (overbally, velké míče), podporujeme orientaci v prostoru a doprovázíme cvičení básničkami. Lezoucí děti trénují na „překážkové dráze“ – schody, tunel, nerovné povrchy a šikmá plocha.